• 0
 • 1
Victron Energy BMV 702

Victron Energy Battery Monitor BMV-702 Akü İzleme

Fiyat
:
2.034,84 TL
Havale ile
:
TL 1.963,62
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Victron Energy Battery Monitor BMV-702 Akü İzleme, Siyah

  BMV-702 serisi, yüksek hassasiyetli akü izleme ünitesidir. Bir akü monitörünün temel işlevi, tüketilen amper saatlerini ve bir akünün şarj durumunu hesaplamaktır. Tüketilen amper saatleri, aküye giren veya aküden çıkan akımı entegre ederek hesaplanır.

  Akü "yakıt göstergesi", süre göstergesi ve daha fazlası
  Kalan akü kapasitesi tüketilen ampersaate, boşalım akımına, sıcaklığa ve akünün yaşına bağlıdır. Bütün bunları göz önüne alabilmek için karmaşık yazılım algoritmaları gereklidir.

  Tüketilen voltaj, akım ve ampersaat gibi basit gösterge seçeneklerinin yanında BMV-700 serisi şarj durumu, süre göstergesi ve Watt cinsinden enerji tüketimini de gösterir.

  BMV-702, voltaj, akü sıcaklığı ve orta nokta voltajı (ikinci bir akünün) ölçebilecek şekilde programlanabilecek ek bir girişe de sahiptir (aşağıya bakınız).

  Bluetooth Smart
  Akülerinizi izleyebilmek için Apple ya da Android akıllı telefon ve tabletlerinizde, MacBook’unuzda ya da diğer cihazlarınızda Bluetooth Smart’ı kullanın.

  Kurulumu kolay
  Tüm elektronik bağlantılar akım şöntü üzerindeki PCB’ye hızlı bağlantı ile yapılabilir. Şönt, standart RJ12 telefon kablosu ile monitöre bağlanabilir. Dahil olanlar: RJ 12 kablo (10 m) ve sigortalı akü kablosu (2 m). Başka bir bileşene gerek yoktur.

  Kare ya da yuvarlak gösterge için ayrı bir ön çıkıntı, arka monte için güvenlik halkası ve ön monte için vidalar dahildir.

  Programlaması kolaydır (akıllı telefonunuz ile!)
  Çeşitli ayarları yaparken hızlı erişilen kurulum menüsü ve detaylı ayar menüsü kullanıcıya yardımcı olur.

  Alternatif olarak, akıllı telefon uygulamasını seçerek hızlı ve kolay bir çözüme ulaşmış olursunuz (Bluetooth Smart dongle gereklidir)

  Orta nokta voltajı izleme (yalnızca BMV-702)
  Genellikle sanayi kullanımındaki büyük ve pahalı akü şarj ünitelerini izlemek için sıklıkla kullanılan bu özellik artık herhangi bir akü şarj ünitesi için de kullanılabiliyor.

  Akü şarj ünitesi birbirine bağlanmış hücreler dizisinden oluşur. Orta nokta voltajı dizinin ortasındaki voltajdır. Normal olarak orta nokta voltajı toplam voltajın tam olarak yarısıdır. Fakat pratikte, yeni akü ve hücrelerin farklı şarj durumları, farklı sıcaklıklar, iç kaçak akım, kapasiteler ve daha birçok faktöre dayalı olarak farklılıklar görülür.

  Orta nokta voltajındaki büyük ve artan farklılıklar, bozuk akü ya da hücreye veya yanlış akü bakımına işaret eder. Orta nokta voltaj alarmından sonra izlenecek düzeltici adım bu pahalı akülerin uğrayabileceği ciddi zararları engellemek olabilir. Daha fazla bilgi için BMV kılavuzuna bakınız.

  Standart özellikler
  - Akü voltajı, akımı, gücü, tüketilen ampersaat ve şarj durumu
  - Geçerli deşarj derecesinde kalan zaman
  - Programlanabilir görsel ve sesli alarm
  - Kritik olmayan yükleri kapatacak ya da ihtiyaç duyulduğunda jeneratörü çalıştıracak programlanabilir röle
  - 500 Amp hızlı bağlantı şöntü ve bağlantı seti
  - 10.000 Ampere kadar şönt seçme kapasitesi
  - VE.Direct iletişim bağlantı noktası
  - Kullanım biçimlerini ve akü sağlığını değerlendirmek için kullanılabilecek tarihi kayıtları hafızasında tutar
  - Geniş giriş voltajı aralığı: 6,5 – 95 V
  - Yüksek akım ölçüm netliği: 10 mA (0,01 A)
  - Düşük akım tüketimi: Her ay için 12 V’de 2,9 Ah (4 mA) ve 24 V’de 2,2 Ah (3 mA)

  BMV-702 ek özellikler
  Voltajı, sıcaklığı ya da orta nokta voltajını ölçmek ve buna tekabül eden alarm ve röle ayarlarını (ikinci bir akünün) yapmak için ek giriş.

  BMV-700H: 60 - 385 VDC voltaj aralığı Ekstra parça gerektirmez. Not: Yalnızca negatif topraklamalı sistemler için uygundur (akü monitörü şöntten ayrı çalışamaz).

  Diğer akü izleme seçenekleri
  - Lynx Şönt VE.Can


  Orta nokta voltajı hakkında daha fazla şey
  Kötü bir hücre ya da kötü bir akü büyük ve pahalı bir akü ünitesini yok edebilir. Aküler seri bağlandığında orta nokta voltajını ölçerek zaman ayarlı bir uyarı yaratılabilir. Daha fazla bilgi için lütfen BMV kılavuzunda bölüm 5.2'ye bakınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.