Blower Nasıl Seçilir?

tekne-sintine-blower-çeşitleri-fiyatlariSintinenizi potansiyel olarak ölümcül olabilecek gazlardan ve dumandan arındırmak için sintinenizin havalandırılması çok önemlidir. Sintine blower üniteleri zorlu koşullar göz önüne alınarak tasarlanır. Elektriksel bileşenlerin kıvılcım oluşturmamaları için “ateşleme koruması” mevcuttur. Cihazlar aşırı ısınmaya ve paslanmaya karşı dayanıklıdır. Ancak çoğu sintine blower’ı kısa bir süre çalışmak için tasarlamıştır. Blower’ınızı hiç durmadan çalıştırırsanız blower’ın motorunu yakabilir ve bunun da ötesinde bir yangın başlatabilirsiniz. Eğer isterseniz, sürekli olarak çalışmak üzere tasarlanmış sintine blower’larından satın alabilirsiniz. Bu tür blower’ların montajını titizlikle yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Sintine blower’ları havayı iki şekilde hareket ettirir – bazı üniteler sincap kafesi, bazıları “tünel”, bazıları ise küçük bir fan kullanan “hat” tasarımını esas alır. Hangi tip blower alacağınıza karar verirken müsait yerinizi ve blower’ı nasıl monte edeceğinizi göz önüne almalısınız. Tüm blower tipleri havayı etkin bir şekilde tahliye eder. Blower büyüklüğüne karar verirken makine dairenizin ne kadar büyük olduğunu düşünün. En iyisi iki adet blower bulundurmaktır. Biri pis havayı dışarı atarken diğeri dışarıdaki havayı makine dairesine alır. Makine dairesine giren temiz havanın dumandan ve karbondiksitten arınmış olmasına dikkat edilmelidir.

Sintinenizi havalandırmak için blower’ı en az 4 dakika çalıştırmanız yeterli olacaktır. Ancak blower’ı çalıştırmadan önce sintinedeki havayı bir koklayın. Hiçbir blower yere dökülmüş ve hala buharlaşmaya devam eden yakıtın yaydığı kokuyu yok edemez.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.