x
Alican Kaynar, Dünya Yelken Kupası Hyeres'in şampiyonu oldu 09.05.2017

Alican Kaynar, Dünya Yelken Kupası Hyeres'in şampiyonu oldu

Finn'deki gururumuz Alican KaynarWorld Cup Serisi Hyeres haftasında bir büyük düşümüzü gerçekleştirdi ve 11 yarışlık serinin sonunda şampiyonluğa adını yazdırdı. Dünya yelken medyası haberi, “Alican Kaynar rakiplerini ezdi” başlığıyla verdi. Sporcumuzun geride bıraktığı yelkencilerden biri de Londra Olimpiyat Oyunları’nda Fransa'ya bronz madalya kazandıran Jonathan Lobert.

Olimpik yelkencilikte hedeflediği noktaya ulaşabilmek için uzun bir süre yurt dışında yaşayan ve çalışmalarını orada sürdüren Alican Kaynar (FB Doğuş Yelken), bu yoğun çabalarının sonunda bir büyük düşünü bugün gerçekleştirdi.

Fransa’da 23-30 Nisan tarihlerinde düzenlenen World Cup Series Hyeres haftasında Finn sınıfında 34 sporcu arasında mücadele eden Alican Kaynar, daha hazırlık yarışlarında azmini ortaya koydu. 

İlk yarışlardan itibaren elde ettiği üstünlüğü sonuna dek koruyan ve hafta boyunca gerçekleşen 11 yarıştan 3’ünü birincilikle tamamlayan yelkencimiz, sonunda “şampiyon” unvanıyla podyum yaptı.

KAYNAR, BİR “İLK”E İMZA ATTI

Böylelikle ilk kez bir Türk yelkenciWorld Cup serisinde adını şampiyonluğa yazdırmış oldu.

Alican Kaynar’ın 16 net puanla gerisinde kalan Fransız yelkenci Jonathan Lobert’in Londra Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalya kazanan bir Finn sporcusu olması, mücadeledeki rekabetin düzeyini de ortaya koyan önemli bir unsur oldu.

World Cup Hyeres haftasında podyum şöyle belirlendi:

1. Alican Kaynar (TUR) 52 net
2. Nicholas Heiner (NED) 60 net
3. Jonathan Lobert (FRA) 68 net 

Tüm sonuçlar >>

Alican Kaynar’ın önündeki ilk önemli mücadele 10 gün sonra başlayacak Avrupa Şampiyonası.Kaynak: TurkSail
Fotoğraflar: Robert DEAVES

Haberler
İkinci El Tekne Malzemeleri Mağazası AçıldıDerin Marin bünyesinde Bodrum'daki mağazamızın bir bölümünü ikinci el tekne malzemelerine ayırdık. Teknelerine yeni teçhizat alıp eskisini ne yapacaklarını bilemeyen tekne sahipleri ile teknelerine malzeme almak isteyen dostlarımızı aynı çatı altında buluşturuyoruz.
Alican Kaynar, Dünya Yelken Kupası Hyeres'in şampiyonu olduİlk yarışlardan itibaren elde ettiği üstünlüğü sonuna dek koruyan ve hafta boyunca gerçekleşen 11 yarıştan 3’ünü birincilikle tamamlayan yelkencimiz, sonunda “şampiyon” unvanıyla podyum yaptı.
2017 Yat Yarışları Programı açıklandıYat yarışlarında yeni yılın “siftahı” Marmaris’te düzenlenen ERGO-MIYC Kış Trofesi’nin ilk ayağı ile yapıldı. Bununla birlikte TYF de 2017’nin YatSportsBoat ve Dragon sınıflarının takvimini yayınladı. 
Fırtına TakvimiTürkiye Sahilleri Fırtına Takvimi
Üye Girişi
Giriş
 
 
Döviz Kurları
USD:3.5642 EUR:4.1546 GBP:4.78419
Sepetim
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.